Nie odnaleziono formularza

problemy techniczne, sugestie dotyczące funkcjonowania programu

Postautor: Mike192 » 13 mar 2018, 10:36

Witam,
Mam problem otóż jak chcę otworzyć nowy formularz wyskakuje komunikat "Nie odnaleziono formularza:...".
Dodam, że na koncie administratora wszystko działa prawidłowo. Dzieje się tak tylko na koncie zwykłego użytkownika. Próbowałem zmienić w parametrach programu ścieżki do modułów formularzy ale nie pomogło. Proszę o pomoc.
Mike192
 
Posty: 1
Rejestracja: 13 mar 2018, 10:27

Postautor: Robert IPS » 13 mar 2018, 13:35

Jeżeli mamy zaznaczone "Pobieraj z internetu" "brakujące" i "nowsze" powinien się formularz pobrać.
Możliwe, że użytkownik nie ma uprawnień do folderu lub plików gdzie są one zapisywane na komputerze, jeśli na administratorze jest ok.
Możemy zmienić lokalizację modułów formularzy w menu Plik/formularz->Właściwości programu na zakładce baza danych, aby to zrobić należy uruchomić program jako administrator, po zmianie i wybraniu "zapamiętaj" należy ponownie uruchomić program jako administrator.
Pozdrawiam
PT IPS
Robert IPS
 
Posty: 29
Rejestracja: 06 gru 2016, 9:47

Postautor: kriswol » 17 kwie 2018, 10:37

Mam ten sam problem. użytkownik domenowy z uprawnieniami ograniczonymi nie może otworzyć druku Delegacja2. Przy uruchamianiu jako administrator druk działa poprawnie. Po zmianie lokalizacji pliku bazy danych problem nie ustępuje. Użytkownik na którym występuje problem na prawa do katalogu w którym znajdują się plik bazy.
kriswol
 
Posty: 2
Rejestracja: 17 kwie 2018, 10:34

Postautor: Robert IPS » 17 kwie 2018, 12:56

W menu Plik/formularz->Właściwości programu na zakładce baza danych mamy lokalizację modułów formularzy(są tam pliki wyglądu formularza z rozszerzeniem f3i, a nie baza danych).
Możliwe, że w tej lokalizacji jest plik DLG_2.f3i do którego użytkownik nie ma uprawnień. Możemy zmienić lokalizację tej ścieżki do folderu gdzie użytkownik ma pełne uprawnienia lub usunąć ten plik i spróbować ponownie otworzyć ten dokument jako użytkownik.
Pozdrawiam
PT IPS
Robert IPS
 
Posty: 29
Rejestracja: 06 gru 2016, 9:47

Postautor: kriswol » 25 kwie 2018, 6:55

Usunięcie i ponowne pobranie pliku rozwiązuje problem. Dziękuję.
kriswol
 
Posty: 2
Rejestracja: 17 kwie 2018, 10:34


Wróć do Druki Std


  • Kto jest online
  • Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości