kartoteki oraz import z biuro rachunkowe ips

problemy techniczne, sugestie dotyczące funkcjonowania programu
kardaw
Posty: 63
Rejestracja: 04 mar 2015, 12:09

kartoteki oraz import z biuro rachunkowe ips

Post autor: kardaw »

kiedy można się spodziewać dodanie możliwości zaimportowania wszystkich danych z programu biuro rachunkowe ips (wersja klasyczna) oraz w pełni funkcjonalnych kartotek podatników/firm?
M.K.
Posty: 21
Rejestracja: 21 cze 2013, 11:29

Re: kartoteki oraz import z biuro rachunkowe ips

Post autor: M.K. »

Import formularzy w marcu. Częściowo już jest jako import z programu Druki IPS. Muszę jeszcze dopracować podział na podatników.

Import danych podatników jeszcze ze 3-4 miesiące. Wcześniej pewnie się nie uda.
kardaw
Posty: 63
Rejestracja: 04 mar 2015, 12:09

Re: kartoteki oraz import z biuro rachunkowe ips

Post autor: kardaw »

czekam z niecierpliwością
programu [biuro rachunkowe] używamy od kilkunastu lat, przez te lata 'zbudował' nam już dużą bazę danych, brak możliwości uruchomienia programu na nowych komputerach jest bardzo uciążliwy
aktualnie zdalny pulpit i jakaś stara maszyna z xp (nie wspieranym już przez sam ms)

czy ja mogę spokojnie pracować na [Druki Ips Pro] wykorzystując kontekst i SQLite 'budując' nową bazę i cierpliwie czekać na dodanie możliwości zaimportowania danych ze starej wersji? czy lepiej się wstrzymać, poczekać na pełną funkcjonalność, wtedy zainstalować, zrobić import i rozpocząć pracę na nowej wersji?
M.K.
Posty: 21
Rejestracja: 21 cze 2013, 11:29

Re: kartoteki oraz import z biuro rachunkowe ips

Post autor: M.K. »

Można pracować na nowym programie. Import doda dokumenty do bazy. Myślę też nad rozwiązaniem importowania tylko w momencie otwarcia starego dokumentu.

Plusem tego rozwiązania jest możliwość dalszej pracy na starym programie i płynne przejście na nowy bo nie ma konieczności importowania wszystkiego na raz co może sporo potrwać.

Minusy takiego rozwiązania są takie, że po zaimportowaniu i edytowaniu w nowym powstaną dwie wersje tego samego dokumentu, sprzed edycji w starej "bazie" i po edycji w nowej.
kardaw
Posty: 63
Rejestracja: 04 mar 2015, 12:09

Re: kartoteki oraz import z biuro rachunkowe ips

Post autor: kardaw »

jak prace panie marcinie?
u nas w biurze przez program biuro ips jesteśmy 'przyspawani' do xp, bardzo utrudnia to pracę, głównie brak możliwości dostępu to bazy ze starego programu z 90% komputerów w biurze

mamy zamiar przeorganizować trochę pracę w sieci, a ta sytuacja nas blokuje
M.K.
Posty: 21
Rejestracja: 21 cze 2013, 11:29

Re: kartoteki oraz import z biuro rachunkowe ips

Post autor: M.K. »

Bardzo mi przykro. Miałem wypadek i przez to prace sporo się opóźniają.
Teraz kończę podwaliny pod zmiany w rozliczaniu pitów aby w przyszłym roku nie było opóźnień. Następną rzeczą będzie podłączenie kartoteki kontrahentów do programu Druki Pro.
Pomoc Techniczna IPS
Posty: 117
Rejestracja: 21 cze 2013, 11:16

Re: kartoteki oraz import z biuro rachunkowe ips

Post autor: Pomoc Techniczna IPS »

Druki IPS PRO z Kartoteką Podmiotów - wersja BETA na blogu http://marcinkonopka.blogspot.com/
__________
Pozdrawiam
PT IPS
kardaw
Posty: 63
Rejestracja: 04 mar 2015, 12:09

Re: kartoteki oraz import z biuro rachunkowe ips

Post autor: kardaw »

program bardzo funkcjonalny ale wg mnie mało intuicyjne to wszystko
kartoteki kosmicznie rozbudowane, mam w starym programie [biuro rachunkowe] 500 podatników, poddałem się z tym importem. póki co nie mam pomysłu jak to ugryźć i przygotować do pracy na 7 stanowiskach przenosząc wszystko bezpiecznie ze starej wersji

nadal zostaje w biurze pod stołem w socjalu jeden komp z xp i zdalny pulpit do pracy ze starym ips :)
czekam nadal na dalszy rozwój
Pomoc Techniczna IPS
Posty: 117
Rejestracja: 21 cze 2013, 11:16

Re: kartoteki oraz import z biuro rachunkowe ips

Post autor: Pomoc Techniczna IPS »

Do programu jest dołączony plik pomocy - naciskamy F1.

W skrócie, należy zaimportować podatników do Kartoteki Podmiotów wybierając w menu Plik/formularz\Importuj\Importuj Podatników Biura Rachunkowego IPS do Kartoteki Podmiotów. Następnie do nich importujemy dane wybierając Plik/formularz\ Importuj\Import dokumentów ze "starych" programów IPS. Przed importem możemy ustawić w aplikacjach na jakich bazach mają pracować lub później skopiować czy zaimportować z domyślnych do wybranych.
__________
Pozdrawiam
PT IPS
kardaw
Posty: 63
Rejestracja: 04 mar 2015, 12:09

Re: kartoteki oraz import z biuro rachunkowe ips

Post autor: kardaw »

import wykonałem bez pomocy f1, póki co testowo dla kilku firm, trochę to trwa, wydaje się że dobrze robi
mam tylko wrażenie że w oknie postępu importowania są wyświetlane inne nazwy podatników jak są aktualnie importowane lub nie potrafię odczytać tego loga, ze względu na pewne wątpliwości przerwałem import

jak niżej mam taki zapis
tylko że ja w katalogu DANE0008.OBS mam podatnika KOWALSKI ADAM a on w logu odnosi się do NOWAK GABRIELA
natomiast w DANE0005.OBS mam NOWAK GABRIELA a on odnosi się do ADAMSKI MARIAN
chyba że trzeźwo nie myślę i źle to odczytuję

Kod: Zaznacz cały

  Import do skojarzonych kontekstów od 1996 do 2015 r. (2015-12-10 00:11:44)
    Import do kontekstu "KOWALSKI ADAM".
    W katalogu Y:\Programy\IPS_Dane\DANE0008.OBS\ brak danych z roku "1998" podatnika "NOWAK GABRIELA"
      Import roku 1999.
    W katalogu Y:\Programy\IPS_Dane\DANE0008.OBS\ brak danych z roku "2000" podatnika "NOWAK GABRIELA"
    W katalogu Y:\Programy\IPS_Dane\DANE0008.OBS\ brak danych z roku "2001" podatnika "NOWAK GABRIELA"
    W katalogu Y:\Programy\IPS_Dane\DANE0008.OBS\ brak danych z roku "2002" podatnika "NOWAK GABRIELA"
    W katalogu Y:\Programy\IPS_Dane\DANE0008.OBS\ brak danych z roku "2003" podatnika "NOWAK GABRIELA"
    W katalogu Y:\Programy\IPS_Dane\DANE0008.OBS\ brak danych z roku "2004" podatnika "NOWAK GABRIELA"
    W katalogu Y:\Programy\IPS_Dane\DANE0008.OBS\ brak danych z roku "2005" podatnika "NOWAK GABRIELA"
    W katalogu Y:\Programy\IPS_Dane\DANE0008.OBS\ brak danych z roku "2006" podatnika "NOWAK GABRIELA"
    W katalogu Y:\Programy\IPS_Dane\DANE0008.OBS\ brak danych z roku "2007" podatnika "NOWAK GABRIELA"
    W katalogu Y:\Programy\IPS_Dane\DANE0008.OBS\ brak danych z roku "2008" podatnika "NOWAK GABRIELA"
    W katalogu Y:\Programy\IPS_Dane\DANE0008.OBS\ brak danych z roku "2009" podatnika "NOWAK GABRIELA"
    W katalogu Y:\Programy\IPS_Dane\DANE0008.OBS\ brak danych z roku "2010" podatnika "NOWAK GABRIELA"
    W katalogu Y:\Programy\IPS_Dane\DANE0008.OBS\ brak danych z roku "2011" podatnika "NOWAK GABRIELA"
      Import roku 2012.
        Importowanie danych (1) dla formularza o symbolu: UPL1_3
    W katalogu Y:\Programy\IPS_Dane\DANE0008.OBS\ brak danych z roku "2013" podatnika "NOWAK GABRIELA"
    W katalogu Y:\Programy\IPS_Dane\DANE0008.OBS\ brak danych z roku "2014" podatnika "NOWAK GABRIELA"
    W katalogu Y:\Programy\IPS_Dane\DANE0008.OBS\ brak danych z roku "2015" podatnika "NOWAK GABRIELA"
    Import do kontekstu "NOWAK GABRIELA".
    W katalogu Y:\Programy\IPS_Dane\DANE0005.OBS\ brak danych z roku "1996" podatnika "ADAMSKI MARIAN"
    W katalogu Y:\Programy\IPS_Dane\DANE0005.OBS\ brak danych z roku "1997" podatnika "ADAMSKI MARIAN"
    W katalogu Y:\Programy\IPS_Dane\DANE0005.OBS\ brak danych z roku "1998" podatnika "ADAMSKI MARIAN"
      Import roku 1999.
      Import roku 2000.
        Importowanie danych (2) dla formularza o symbolu: PIT6_4
      Import roku 2001.
        Importowanie danych (1) dla formularza o symbolu: NIP5_2
        Importowanie danych (1) dla formularza o symbolu: PIT6_4
      Import roku 2002.
        Importowanie danych (1) dla formularza o symbolu: ZUSRP7_2
      Import roku 2003.
        Importowanie danych (2) dla formularza o symbolu: PIT6_6
      Import roku 2004.
      Import roku 2005.
        Importowanie danych (3) dla formularza o symbolu: PIT6_6
        Importowanie danych (1) dla formularza o symbolu: ZUSZWPA_1
        Importowanie danych (1) dla formularza o symbolu: ZUSZFA_1
        Importowanie danych (1) dla formularza o symbolu: ZUSZIPA_1
      Import roku 2006.
        Importowanie danych (1) dla formularza o symbolu: PIT6_6
      Import roku 2007.
        Importowanie danych (1) dla formularza o symbolu: NIP3_4
      Import roku 2008.
        Importowanie danych (2) dla formularza o symbolu: PIT6_7
        Importowanie danych (1) dla formularza o symbolu: ZUSRP7_5
      Import roku 2009.
        Importowanie danych (1) dla formularza o symbolu: PIT6_8
      Import roku 2010.
        Importowanie danych (1) dla formularza o symbolu: PIT6_8
    W katalogu Y:\Programy\IPS_Dane\DANE0005.OBS\ brak danych z roku "2011" podatnika "ADAMSKI MARIAN"
      Import roku 2012.
        Importowanie danych (1) dla formularza o symbolu: PIT6_8A
        Importowanie danych (1) dla formularza o symbolu: ZWDG_2
        Importowanie danych (1) dla formularza o symbolu: PIT6_9
      Import roku 2013.
        Importowanie danych (1) dla formularza o symbolu: PIT6_9
      Import roku 2014.
        Importowanie danych (1) dla formularza o symbolu: PIT6_9
        Importowanie danych (1) dla formularza o symbolu: USP5_2
        Importowanie danych (1) dla formularza o symbolu: UPL1_3
        Importowanie danych (1) dla formularza o symbolu: PIT6_10
      Import roku 2015.
        Importowanie danych (1) dla formularza o symbolu: USP5_2
    Import do kontekstu "ADAMSKI MARIAN".

************************************************************************************************************
Import został przerwany przez użytkownika. Do tej pory wystąpiły błędy:
* W katalogu Y:\Programy\IPS_Dane\DANE0008.OBS\ brak danych z roku "1996" podatnika "NOWAK GABRIELA"
* W katalogu Y:\Programy\IPS_Dane\DANE0008.OBS\ brak danych z roku "1997" podatnika "NOWAK GABRIELA"
* W katalogu Y:\Programy\IPS_Dane\DANE0008.OBS\ brak danych z roku "1998" podatnika "NOWAK GABRIELA"
* W katalogu Y:\Programy\IPS_Dane\DANE0008.OBS\ brak danych z roku "2000" podatnika "NOWAK GABRIELA"
* W katalogu Y:\Programy\IPS_Dane\DANE0008.OBS\ brak danych z roku "2001" podatnika "NOWAK GABRIELA"
* W katalogu Y:\Programy\IPS_Dane\DANE0008.OBS\ brak danych z roku "2002" podatnika "NOWAK GABRIELA"
* W katalogu Y:\Programy\IPS_Dane\DANE0008.OBS\ brak danych z roku "2003" podatnika "NOWAK GABRIELA"
* W katalogu Y:\Programy\IPS_Dane\DANE0008.OBS\ brak danych z roku "2004" podatnika "NOWAK GABRIELA"
* W katalogu Y:\Programy\IPS_Dane\DANE0008.OBS\ brak danych z roku "2005" podatnika "NOWAK GABRIELA"
* W katalogu Y:\Programy\IPS_Dane\DANE0008.OBS\ brak danych z roku "2006" podatnika "NOWAK GABRIELA"
* W katalogu Y:\Programy\IPS_Dane\DANE0008.OBS\ brak danych z roku "2007" podatnika "NOWAK GABRIELA"
* W katalogu Y:\Programy\IPS_Dane\DANE0008.OBS\ brak danych z roku "2008" podatnika "NOWAK GABRIELA"
* W katalogu Y:\Programy\IPS_Dane\DANE0008.OBS\ brak danych z roku "2009" podatnika "NOWAK GABRIELA"
* W katalogu Y:\Programy\IPS_Dane\DANE0008.OBS\ brak danych z roku "2010" podatnika "NOWAK GABRIELA"
* W katalogu Y:\Programy\IPS_Dane\DANE0008.OBS\ brak danych z roku "2011" podatnika "NOWAK GABRIELA"
* W katalogu Y:\Programy\IPS_Dane\DANE0008.OBS\ brak danych z roku "2013" podatnika "NOWAK GABRIELA"
* W katalogu Y:\Programy\IPS_Dane\DANE0008.OBS\ brak danych z roku "2014" podatnika "NOWAK GABRIELA"
* W katalogu Y:\Programy\IPS_Dane\DANE0008.OBS\ brak danych z roku "2015" podatnika "NOWAK GABRIELA"
* W katalogu Y:\Programy\IPS_Dane\DANE0005.OBS\ brak danych z roku "1996" podatnika "ADAMSKI MARIAN"
* W katalogu Y:\Programy\IPS_Dane\DANE0005.OBS\ brak danych z roku "1997" podatnika "ADAMSKI MARIAN"
* W katalogu Y:\Programy\IPS_Dane\DANE0005.OBS\ brak danych z roku "1998" podatnika "ADAMSKI MARIAN"
* W katalogu Y:\Programy\IPS_Dane\DANE0005.OBS\ brak danych z roku "2011" podatnika "ADAMSKI MARIAN"

ODPOWIEDZ