kartoteki oraz import z biuro rachunkowe ips

problemy techniczne, sugestie dotyczące funkcjonowania programu
Pomoc Techniczna IPS
Posty: 117
Rejestracja: 21 cze 2013, 11:16

Re: kartoteki oraz import z biuro rachunkowe ips

Post autor: Pomoc Techniczna IPS »

Proponuje otworzyć plik spodat.ini, np w Notanik, który wybieramy podczas importu danych podmiotów. W nim posiadamy całą strukturę katalogową z wprowadzonymi w Biuro Rachunkowe IPS nazwami.
__________
Pozdrawiam
PT IPS
kardaw
Posty: 63
Rejestracja: 04 mar 2015, 12:09

Re: kartoteki oraz import z biuro rachunkowe ips

Post autor: kardaw »

[kodyProg]

[nazwy]
DANE0008.OBS=KOWALSKI ADAM - w logu info DANE0008.OBS\ brak danych z roku "2000" podatnika "NOWAK GABRIELA"
DANE0005.OBS=NOWAK GABRIELA - w logu info IPS_Dane\DANE0005.OBS\ brak danych z roku "1996" podatnika "ADAMSKI MARIAN"
DANE0002.OBS=ADAMSKI MARIAN


w tym logu z importu jakby jeden do przodu odczytywał, chyba że źle odczytuję zasadę wyświetlania informacji w nim zawartych

pytam bo nie chcę rozwalić danych z 15 lat
Pomoc Techniczna IPS
Posty: 117
Rejestracja: 21 cze 2013, 11:16

Re: kartoteki oraz import z biuro rachunkowe ips

Post autor: Pomoc Techniczna IPS »

Podczas importowania danych dla wcześniej zaimportowanych podatników po zaznaczeniu opcji "Do skojarzonych kontekstów" widać czy lista "Podatnicy Biuro Rachunkowego IPS" jest zgodna z listą "Konteksty skojarzone (importowane)". Proponuje zaznaczyć kwadrat przy tym podatniku BR IPS co jest problem i zobaczyć do jakiego, przed importem, zostaną zaimportowane. Jeśli będzie zaznaczony nie ten co trzeba, to można wybrać prawidłowy, niestety pojedynczo, na opcji "Do dowolnego kontekstu". Może plik spodat.ini czy folder, z którego był dokonywany import podatników został wybrany inny dla danych?
__________
Pozdrawiam
PT IPS
kardaw
Posty: 63
Rejestracja: 04 mar 2015, 12:09

Re: kartoteki oraz import z biuro rachunkowe ips

Post autor: kardaw »

to samo miejsce
czy ponowny import tych samych danych powoduje ich nadpisanie/dopisanie/pominięcie?
Pomoc Techniczna IPS
Posty: 117
Rejestracja: 21 cze 2013, 11:16

Re: kartoteki oraz import z biuro rachunkowe ips

Post autor: Pomoc Techniczna IPS »

Ponowny import tych samych danych nie zmienia stanu wcześniejszego o ile nie została zaznaczona opcja "Zastępuj istniejące".
__________
Pozdrawiam
PT IPS
kardaw
Posty: 63
Rejestracja: 04 mar 2015, 12:09

Re: kartoteki oraz import z biuro rachunkowe ips

Post autor: kardaw »

dziękuję bardzo za odpowiedź
kardaw
Posty: 63
Rejestracja: 04 mar 2015, 12:09

Re: kartoteki oraz import z biuro rachunkowe ips

Post autor: kardaw »

dotychczas praca na progamie
- baza danych - lokalna baza danych sqlite
- kartoteki - dostęp do kartotek biura rachunkowego

aktualnie zrobiłem
- import podmiotów z biuro rachunkowe do [kartoteki podmitów ips] baza SQLite
- utworzyłem bazę MSSQL, połączyłem z programem przez ODBC i zrobiłem import wcześniej zrobionych formularzy z bazy lokalnej SQLite

coś się sypie z obsługą kartotek/podmiotów w konfiguracjach:
konfiguracja 1. baza formularzy MSSQL-ODBC (import z SQLite) plus baza podmiotów MSSQL-ODBC import z Biuro Rachunkowe
- po imporcie formularzy z wcześniej utworzonej bazy SQLite i po imporcie podatników (ze starego programu ips) po wybraniu danego podmiotu nie są wyświetlane utworzone wcześniej formularze (utworzone i przypisane do kontekstu za pomocą Kartotek z Biuro Rachunkowe)


konfiguracja 2. baza formularzy MSSQL-ODBC (import z SQLite) plus baza podmiotów SQLite import z Biuro Rachunkowe
- po imporcie formularzy z wcześniej utworzonej bazy SQLite do MSSQL i po imporcie podatników (ze starego programu ips) można przeglądać zaimportowane formularze wg podmiotów jednak po otwarciu formularza ma on kontekst w formacie [Kontekst ID:KATD0001.OBS\\DABE0343.OBS], jakakolwiek zmiana i zapisanie takiego formularza powoduje jego usunięcie z właściwego podmiotu.

dodatkowo od wersji X3
Przy pracy na dwóch stanowiskach z bazą lokalną SQLite przy problemie z zapisem formularza (brak dostępu do bazy danych), program wyświetla monit o błędzie (czerwony pasek) i po wciśnięciu [ok] się wyłącza. Wcześniej program nadal działał i wyświetlał wypełniony formularz co pozwalało go zapisać do pliku. Po zakończeniu pracy przez drugie stanowisko można było odpalić formularz z pliku i zapisać w bazie. Aktualnie taki manewr przy błędzie zapisu jest niemożliwy.

Wiem, że praca na bazie lokalnej na kilku stanowiskach będzie rodzić problemy, ale póki co import na sieciowy MSSQL powoduje kłopoty z kontekstami/podmiotami opisane wyżej.
Pomoc Techniczna IPS
Posty: 117
Rejestracja: 21 cze 2013, 11:16

Re: kartoteki oraz import z biuro rachunkowe ips

Post autor: Pomoc Techniczna IPS »

__________
Pozdrawiam
PT IPS
kardaw
Posty: 63
Rejestracja: 04 mar 2015, 12:09

Re: kartoteki oraz import z biuro rachunkowe ips

Post autor: kardaw »

wersja z 31.12.2015

wyżej wymieniony błąd występuje nadal, nawet na wersji z 31.12.2015

plik - importuj - import danych ze starych programów ips
przy importowaniu dokumentów z biuro rachunkowe jakaś szukajka podmiotów by się przydało (lub sortowanie alfabetyczne), jak chcę importować do skojarzonych do kontekstów to przy 500 podmiotach odszukanie tej jednej sprawia problem


wracając do samego importu, u mnie z nim ciągle jest coś nie tak
wybieram import, zaznaczam jedną firmę do kontekstu (z kontekstu do kontekstu), jest to firma ALFA SP. Z O.O.

raport wyświetlany jest taki

Import do skojarzonych kontekstów od 2013 do 2016 r. (2016-01-06 10:02:07)
Import do kontekstu "ALFA SP. Z O.O.".
W katalogu Y:\Programy\IPS_Dane\KATD0001.OBS\DANE0495.OBS\ brak danych z roku "2013" podatnika "IPS SP. Z O.O."
W katalogu Y:\Programy\IPS_Dane\KATD0001.OBS\DANE0495.OBS\ brak danych z roku "2014" podatnika "IPS SP. Z O.O."
Import roku 2015.
Importowanie danych (1) dla formularza o symbolu: KW3_6
Importowanie danych (1) dla formularza o symbolu: KWE_2
Importowanie danych (1) dla formularza o symbolu: KWK_2
Importowanie danych (1) dla formularza o symbolu: KWM_4
W katalogu Y:\Programy\IPS_Dane\KATD0001.OBS\DANE0495.OBS\ brak danych z roku "2016" podatnika "IPS SP. Z O.O."
************************************************************************************************************
Import zakończony. Wystąpiły błędy:
* W katalogu Y:\Programy\IPS_Dane\KATD0001.OBS\DANE0495.OBS\ brak danych z roku "2013" podatnika "IPS SP. Z O.O."
* W katalogu Y:\Programy\IPS_Dane\KATD0001.OBS\DANE0495.OBS\ brak danych z roku "2014" podatnika "IPS SP. Z O.O."
* W katalogu Y:\Programy\IPS_Dane\KATD0001.OBS\DANE0495.OBS\ brak danych z roku "2016" podatnika "IPS SP. Z O.O."
************************************************************************************************************


w katalogu Y:\Programy\IPS_Dane\KATD0001.OBS\DANE0495.OBS\ plik podatnik.ini zawiera

[podatnik]
nazwa=ALFA SP. Z O.O.
rodzaj=147460
kod=
kodProg=


ale mam wrażenie że mimo tego raportu z kosmosu, program prawidłowo importuje dane z firmy ALFA do ALFA
kardaw
Posty: 63
Rejestracja: 04 mar 2015, 12:09

Re: kartoteki oraz import z biuro rachunkowe ips

Post autor: kardaw »

wersja drukiipssetup_1_5_11_x10.exe

utworzyłem bazy sql (druki, kartoteki) poprzez server managmenet studio
do bazy [sql druki] - import formularzy z lokalnej sql lite (pracuje na nowym programie ponad rok, ok 800 dokumentów)
do bazy [sql kartoteki] - import z starego biura rachunkowego

póki co nie występują problemy, które opisywałem wcześniej, jak jakieś błędy się pojawią to napiszę, czekam z niecierpliwością na kolejne wersje (najwyższy czas się rozstać z xp)

jeśli chodzi o import dokumentów ze starych programów, sprawdziłem na przykładzie jednej firmy/kontekstu/podmiotu, raport już wygląda prawidłowo (nie jest tak 'pomieszany' jak opisałem wcześniej), jednak nie wszystkie dokumenty są zaimportowane, zaimportowane nie są wyświetlane pod tymi samymi datami, z tego co widzę przesunięcie o rok jest


w kartotekach aktualnie nie działa mi pobieranie danych z bazy gus, może jest to związane captcha
ODPOWIEDZ